Paslanmaz Çelik Bayrak Direği 0551 268 37 37

Paslanmaz bayrak direği imalatı yapan Dev Direk olarak okul, hastane, devlet kurumu, kaymakamlık, valilik, spor kulübü, büyükelçilik, sağlık ocağı, askeri alanlar, emniyet müdürlüğü, poliklinik, diş hastanesi, üniversite, yüksek okul, lise, ortaokul gibi hayatın tüm alanları için bayrak direği üretmekteyiz. Bayrak ve flama direkleri genelde dış alanlarda kullanıldığı için neme, suya, çamura, güneşe kısacası farklı hava şartlarına maruz kalmaktadır. Bayrak direklerinin göze hitap etmesi, sağlam olması ve uzun süre kullanılması istenen bayrak direkleri paslanmaz materyalden üretilmelidir.

Dev Direk olarak 304 kalite çelik bayrak direği üretmekteyiz. Dev Direk, paslanmaz bayrak direkleri üreten firma olarak ürettiği bayrak direklerini; parlak yüzeyli, menteşeli, içten iplikli ve sonsuz döner bayrak direği şeklinde tasarlamaktadır. Firmamız her boyutta bayrak direği üretmektedir. 20 metre yüksekliğe kadar olan bayrak direklerini 304 kalite çelik materyal kullanarak, 20 metreden 50 metreye kadar olan uzun bayrak direklerini ise sıcak daldırma galvanizden üretmekteyiz. 20 metreye kadar üretilen bu çelik direkler okul, hastane, otel, kamu binası, resmi kurum, fabrika, özel sektör işletme, vb. yerlerde kullanılmaktadır.

304 kalite paslanmaz çelik nedir?

304 kalite paslanmaz çelik, %15 ila %20 arasında krom ve %2 ila %10 arasında nikel içermektedir. Diğer paslanmaz çeliklere oranla çok daha az elektriksel bir iletken olduğundan manyetik özelliği bulundurmaz. 304 paslanmaz çelik diğer paslanmaz çelikler gibi yüksek kuvvet basıncına ve yüksek ısıl işleme karşı oldukça dirençlidir.

Bayraklar direklere yönetmelik kurallarına uyulacak şekilde yerleştirilmektedir. Bayrak direkleri de buna uyumlu şekilde üretilmektedir.

Bayrak Direği Şartnamesi

  1. Direk imalatında kullanılacak boru malzemeleri AISI 304 kalite paslanmaz krom çelik malzemeden olacaktır.
  2. Bayrak direğin tepesinde bayrağın rüzgar yönünde dönmesine ve Direğe dolanmamasını olanak sağlayan (360 Derece Dönen Sonsuz Dönerli Sistem) Türk patent enstitüsü tarafından tescilli olacaktır.
  3. Boru içerisinden (İskota Örgülü Halat) olacaktır.
  4. Bayrağı indirmek ve Kaldırmak için (Göndere bayrak çekmek için) içten ipli, sisteme uygun portatif kollu, Türk patent enstitüsü tarafından tescilli (Bayrak İndirme Kaldırma Mekanizması) kullanılacaktır.
  5. Bayrak direğini yere bağlanan alt kısmında montaj ve arıza durumunda direği yere yatırabilmek müdahaleyi kolaylaştırmak ve pratikliği sağlamak acısından direk yüksekliğine göre daire veya kare taban, 10 mm galvanizli, yere yatırılabilir menteşeli flanş kullanılacaktır.
  6. Taban menteşeli flanşı ve ankraj vidalarını kapatacak 304 kalite paslanmaz krom (Rozet) ile muhafaza edilecektir.
  7. Direkte bayrağın düz durmasını hem de aşağı inişini ve yukarı çıkmasını kolaylaştıran bayrak sabitleme çubuğu ve sarma boncuğu bayrak ölçüsüne göre paslanmaz krom boru takılacaktır.
  8. Paslanmaz krom çelik borunun görünümü isteğe bağlı parlak veya satine olacaktır.
  9. Nakliyede 0lası çizilme ve ezilmeye karşı tam koruma ambalajlı olacaktır.

İçten iplikli bayrak direği nedir?

İçten iplikli bayrak direği olarak tasarlanan sistemler sayesinde bayrak ipi borunun içine gizlenebilmektedir.  Direk tepesine eklenen topuz yardımıyla takılacak olan bayrak ya da flama 360 derece dönebilmektedir. Ayrıca direğin tepesinden aşağı boru içerisinden gönderilen halat yardımıyla bayrak ya da flamaya sadece direk içinden müdahale edilebilmektedir.

Dev Direk olarak ürettiğimiz çelik bayrak direkleri,

5 metre bayrak direği,

6 metre bayrak direği,

7 metre bayrak direği,

8 metre bayrak direği,

9 metre bayrak direği,

10 metre bayrak direği,

11 metre bayrak direği,

12 metre bayrak direği ve

15 metre bayrak direği şeklinde üretilmektedir.

Paslanmaz Çelik Bayrak Direği Fiyatları

Paslanmaz çelik olarak ürettiğimiz 304 kalite bayrak direkleri oldukça uygun fiyatlıdır. İhtiyacınız olan boyuttaki bayrak direği siparişi ve ayrıntılı bilgi için bize 0551 268 37 37 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.